Pokazywanie postów oznaczonych etykietą konkurs. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą konkurs. Pokaż wszystkie posty

sobota, 7 lutego 2015

Krem czekoladowy.

Ilość porcji : 4-5 pucharków. 

składniki: 2 jajka, 3 łyżki cukru pudru, cukier waniliowy, budyń duży Delecta czekoladowy, 3 łyżeczki cukru kryształu, mleko, 3 łyżki żelatyny, 1/2 tabliczki gorzkiej czekolady, małe opakowanie śmietany 30%, bita śmietana do dekoracji, trochę startej czekolady, opcjonalnie owoc do dekoracji. 


wykonanie: jajka ubijamy na parze z cukrem pudrem i cukrem waniliowym aż powstanie gęsta puszysta masa. Żelatynę moczymy w  odrobinie zimnej wody aby napęczniała. Podgrzewamy do rozpuszczenia. Czekoladę zetrzeć na drobne kawałki. Ugotować budyń według przepisu na opakowaniu. Odlać trochę budyniu (około 1 szklanki ) wsypać startą czekoladę i mieszać do jej rozpuszczenia. Nałożyć ciemny budyń na dno pucharków. Resztę budyniu lekko schłodzić, mieszając mikserem. Dodać masę jajeczną, wymieszaną z rozpuszczoną żelatyną. Dobrze zmiksować mikserem na małych obrotach. Na końcu dodać ubitą śmietanę 30%. Delikatnie wymieszać. Napełniamy pucharki wlewając na ciemny budyń. Wstawiamy do lodówki na godzinę lub dwie aż do stężenia. Przyozdabiamy bitą śmietaną, startą czekoladą i dowolnym owocem. 

http://tortadellafiglia.com/chocolate-contest/?lang=pl


czwartek, 5 lutego 2015

Tarta z czekoladą i bezą.

Kiedy dowiedziałam się o konkursie postanowiłam wziąć w nim udział. Motywem przewodnim jest czekolada a to mój pomysł na słodkie czekoladowe co nieco!
 

ciasto składniki: 30 dag mąki, 20 dag masła, 10 dag cukru, 2 żółtka, 1-2łyżki śmietany, szczypta soli

wykonanie: Z podanych składników szybko zagnieść kruche ciasto. Schłodzić je w lodówce a następnie rozwałkować na placek o grubości 5mm. Przełożyć do formy o średnicy 28cm. Spód ciasta nakłuwać widelcem , przykryć pergaminem i obciążyć ziarnami grochu lub fasoli. Piec 15min w temperaturze 200 stopni. 


składniki kremu: 2szklanki mleka, opakowanie budyniu czekoladowego (duży Delecta na 3/4 l mleka), tabliczka gorzkiej czekolady, 2 łyżki cukru, 2 żółtka, kieliszek likieru kawowego 

wykonanie: Z mleka, proszku budyniowego oraz cukru ugotować budyń(według przepisu podanego na opakowaniu). Dodać startą czekoladę. Mieszając lekko ostudzić. Budyń połączyć z żółtkami i likierem kawowym, rozsmarować na spodzie tarty. 



   składnik bezy: 2 białka, 15 dag cukru pudru
Ponadto do dekoracji: świeża mięta, maliny świeże lub mrożone

wykonanie: Białka ubić na sztywną pianę. Dodać cukier puder i razem ubijać jeszcze 5min. Wierzch tarty ozdobić bezą. Ciasto piec jeszcze 30min 2 temperaturze 180 stopni. 
Gotowe ciasto udekorować listkami mięty i malinami. Smacznego !

http://tortadellafiglia.com/chocolate-contest/?lang=pl