Pokazywanie postów oznaczonych etykietą dobry przepis. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą dobry przepis. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 7 kwietnia 2015

OCZY CARYCY.


Jakiś czas temu na blogu Kuchnia domowa Ani  (kliknij tutaj aby zobaczysz przepis) zobaczyłam przepięknie wyglądające ciasto o nazwie "oczy carycy" musiałam je wypróbować przy najbliższej okazji zgodnie z obietnicą daną w komentarzu. Wyszło obłędnie a co najważniejsze wszystkim bardzo smakowało!



Zapraszam was oczywiście na bloga Ani gdzie znajdziecie wile super przepisów nie tylko na pyszne ciasta, ciasteczka, torty i desery ale również sałatki i wiele innych pyszności! 

wtorek, 17 lutego 2015

Drożdżowe talarki.

W końcowym okresie karnawału na moim stole zawsze pojawiają się nadziewane talarki drożdżowe. Wszyscy uwielbiają ich smak, dlatego znikają w kilka chwil. Polecam wam mój sprawdzony przepis na ten pyszny deser.



składniki: 500g mąki, 50g drożdży, 2 łyżki cukru pudru, cukier waniliowy, 3 żółtka, zapach cytrynowy, 100g stopionego masła lub margaryny, 250ml letniego mleka, słodkie nadzienie

wykonanie: Mąkę przesiać do miski. Z drożdży, cukru, 2 łyżek mleka zrobić rozczyn. Gdy będzie gotowy dodać do mąki, dodać sól, cukier waniliowy, aromat cytrynowy i stopione masło. Wszystkie składniki wymieszać i wlewać stopniowo mleko. Ciasto wyrabiać tak długo aż będzie gładkie. Pozostawić w ciepłym miejscu, przykryć i poczekać aż wyrośnie.


Gdy ciasto podwoi swoją objętość, krótko wyrabiać, rozwałkować na grubość 1cm. Z ciasta wyciąć krążki a z każdego krążka wyciąć jeszcze jeden mniejszy na środku tak by powstała niewielkich rozmiarów dziurka (można użyć szklanki i kieliszka). Talarki pieczemy na rozgrzanym tłuszczu aż do uzyskania złotego koloru z obu stron. Gotowe wyciągamy i układamy na papierowym ręczniku w celu odsączenia nadmiaru tłuszczu. Talarki napełniamy słodkim nadzieniem i posypujemy cukrem pudrem.